Team – I-sektionen på Umeå Universitet
 

Team

I-sektionen 17/18

Styrelsen

Styrelsen består av ordförande, vice ordförande, sekreterare och ordförande för varje utskott.

qodef-team-image
Ordförande
Joakim Eriksson

ordforande@isektionen.com

qodef-team-image
Vice Ordförande
Evangelina Stolt

evangelina.stolt@isektionen.com

qodef-team-image
Sekreterare
Daniel Dunbäck

styrelse@isektionen.com

qodef-team-image
Ordförande Näringslivsutskottet
Henrik Rosén

henrik@isektionen.com

qodef-team-image
Ordförande Kommunikationsutskottet
Klara Törnquist Daun

kommunikation@isektionen.com

qodef-team-image
Ordförande Utbildningsutskottet
Eric Egelius

utbildning@isektionen.com

qodef-team-image
Ordförande Sociala Utskottet
Anna Aronsson

social@isektionen.com

qodef-team-image
Ansvarig Ekonomiavdelningen
Gustav Sundström

ekonomi@isektionen.com

Kommunikationsutskottet

Kommunikationsutskottet ansvarar för sociala medier, hemsidan och övrig kommunikation och design i sektionen.

qodef-team-image
Ordförande
Klara Törnquist Daun

kommunikation@isektionen.com

qodef-team-image
Vice ordförande
Therése Skoghäll
qodef-team-image
Webbansvarig
qodef-team-image
PR-ansvarig
Signe Grönberg
qodef-team-image
Designansvarig
Tova Hjärtberg

Näringslivsutskottet

Näringslivsutskottet ansvarar för kontakten med arbetslivet.

qodef-team-image
Ordförande
Carl Gyllberg

naringsliv@isektionen.com

qodef-team-image
Ledamot
Henrik Rosén

henrik@isektionen.com

qodef-team-image
Ansvarig Case
Jacob Titus

jacob.titus@isektionen.com

qodef-team-image
Ledamot
Marcus Mazouch
qodef-team-image
Ledamot
Viktor Mostberg

viktor.mostberg@isektionen.com

qodef-team-image
Ledamot
Julia Congreve-Lifh

julia.congreve-lifh@isektionen.com

qodef-team-image
Ledamot
Stina Magnusson

stina.magnusson@isektionen.com

qodef-team-image
Ledamot
Olivia Walfridsson

olivia.walfridsson@isektionen.com

qodef-team-image
Ledamot
Hugo Englund

hugo.englund@isektionen.com

qodef-team-image
Ledamot
Carl-Fredrik Vezzoli
qodef-team-image
Ledamot
Mikael Ahlin
qodef-team-image
Ledamot
Ellen Paulsson

ellen.paulsson@isektionen.com

qodef-team-image
Ledamot
Anton Falk

anton.falk@isektionen.com

qodef-team-image
Ledamot
Herman Lindström
qodef-team-image
Ledamot
Erika Staffansdotter

erika.staffansdotter@isektionen.com

Sociala utskottet

Sociala utskottet har som funktion att främja sammanhållning. Social utskottet består även av Sportmästeriet och Fiezta.

qodef-team-image
Ordförande Sociala Utskottet
Anna Aronsson

sociala@isektionen.com

qodef-team-image
Vice ordförande
Matilda Forsvall
qodef-team-image
Samordnare
Lina Wallmark
qodef-team-image
Kommuniktionsansvarig
Sofia Nilsson

Sportmästeriet

qodef-team-image
Sportmästare
Markus Norberg
qodef-team-image
Vice sportmästare
Emil Petersson
qodef-team-image
Marknadsföring
Robert Järvenstrand
qodef-team-image
Marknadsföring
Moa Nordin
qodef-team-image
Ekonomiansvarig
Joel Eliasson
qodef-team-image
Spontansportare
Tova Hjärtberg
qodef-team-image
Spontansportare
Rebecca Enskog
qodef-team-image
Spontansportare
Sofia Hallbäck
qodef-team-image
Spontansportare
Hanna Widgren
qodef-team-image
Spontansportare
Djanet Beraki

FIEzta

qodef-team-image
President
Carl-Fredrik Vezzoli
qodef-team-image
Festare
Johanna Petersson
qodef-team-image
Festare
John Erikmats
qodef-team-image
Festare
Ronja Ask
qodef-team-image
Festare
Mikael Ahlin
qodef-team-image
Festare
Henrik Rosén
qodef-team-image
Festare
Victor Burström
qodef-team-image
Festare
Anida Granov
qodef-team-image
Festare
Amanda Flöjs
qodef-team-image
Festare
Cecilia Apitzsch
qodef-team-image
Junis
Arvid Segevall
qodef-team-image
Junis
Sofia Nilsson
qodef-team-image
Junis
Elias Ågren
qodef-team-image
Junis
Maja Vestin

Ekonomiavdelningen

Ekonomiavdelningen består av en ansvarig och en vice ansvarig.

qodef-team-image
Vice Ansvarig
Lina Hedlund
qodef-team-image
Ansvarig
Gustav Sundström

ekonomi@isektionen.com

Utbildningsutskottet

Utbildningsutskottet består av en ordförande och en vice ordförande.

qodef-team-image
Ordförande
Eric Egelius

utbildning@isektionen.com

qodef-team-image
Vice Ordförande
Martin Ericsson